Poslední diskuse
Kontakt

Aliexpress a feeder

5.3.2017 NOVINKA Feeder, Trvalý odkaz

 Ahoj, určitě mnozí již alespoň slyšeli o tomto čínském "aukru/obchodě", kde se dá najít takřka všechno za velmi zajímavé ceny. Ve svém menším článku bych se chtěl podělit o zkušenost. Určitě bych byl rád, kdyby jste i Vy napsali Vaše oblíbené kousky, které jste objednali, objednávali. Přidali k nim i fotografii a já bych je, s Vašim svolením zde doplnil. Tím by mohl vzniknout ucelený a přehledný seznam, který by mohl pomoci i ostatním. 

Vím, že zde na mrku již tato diskuze je, ale je v ní velmi mnoho příspěvků a na mě, působí hledání již nepřehledně. 

 

Seznam: 
1a. Feedrové průjezdy (korálky)
- na aliexpressu je můžete vyhledávat pod názvy "Feeder Beads", "Fishing line to hook swivels" a nebo "snap connector" ten se ale nejčastěji používá na obratlíky. 
- korálky z aliexpressu na fotce jsou velikosti S, na délku tak odpovídají korálkům od Prestonu vel. M, ale samotný korálek je zhruba 2x tak větší. Zpracování je slušné, karabinky se mi nelámou, korálky nepraskají. V balíčku jich najdete 20kousků a cena je 1,16$. Najdete je zde.

1b. Feedrové průjezdy (korálky)
- korálky velikostně odpovídají korálkům od Prestonu. V balíčku je jich 100 kousků a cena je 4,54$. Najdete je zde.
- Děkuji kolegovi Mike za tip.


2. Rychlo-výměnné feedrové korálky

- na aliexpressu je můžete vyhledávat pod názvy "Quick change beads", "camo beads"
- tyto rychlovýměnné korálky na foto jsou ve velikosti S a v porovnání s Korumáckým jsou o něco větší, každopádně princip je stejný. Další odlišností je barva, činské jsou olivově zelené. V balíčku můžete vzít deset a nebo dvacet kusů za cenu 2,39/3,65$. Najdete je zde.
 

3. Zarážky "myší bobky" 
- na aliexpressu je můžete vyhledávat pod názvy "space beans", "fishing space beans" 
- jedná se o tzv. "myšší bobky", které se často využivají jak při feederu, tak plavané. Oproti těm co kupuji u nás jsem nenašel žádné rozdíly. Kupují se v balíčku, který obsahuje 120 těchto zarážek. Zarážky na foto jsou ve velikosti S a klasické byly za 1,25$ a podlouhlé za 0,99$. Najdete je zde a zde.

4. Zarážky na pelety/boilí
- na aliexpressu je můžete vyhledávat pod názvy "hair rig boilie"
- klasické platíčko se zarážkami, opět jsem nenašel žádné rozdíly. V balíčku se nachází 10 platiček za 1,79$. Najdete je zde.

5. Pásky na pruty
- na aliexpressu je můžete vyhledávat pod názvy "fishing belt strap"
- opět asi nepotřebuje představovat. Délka těchto pásků je 35 cm v jednom balíčku najdete 4 pásky a cena je 2,79$. Najdete je zde.

6. Navlékač gumiček
- na aliexpressu je můžete vyhledávat pod názvy "clip fishing tacle accessory"
- tato věcička slouží k navlékání gumiček na peletky, boilí. Zde bych snad jenom vytknul, že Rapid Bander např. od Prestonu lépe vypadá, to na funkci ale vliv nemá. Kupují se po jednom kusu spolu s malým balíčkem gumiček. Cena je 1,11$ a koupit se dají zde.

7. Bročky a torpilky
- na aliexpressu je můžete vyhledat pod názvy "fishing supplies of lead" 
- vím, že až tak do feederu nepatří, ale rozhodně pro rekreační rybáře považují za užitečnou věc. Závodnící sáhnout určitě jinam. Taktéž si nejsem až tak jist, cenovou výhodností, přesto zde uvedu. Pořídil jsem torpilky a bročky pro svoji rekreační plavanou a jsem spokojen. Torpilky vyšly na 2,39$ za krabičku a bročky 2,54$ za krabičku. Najdete je zde.


Za pravopisné chybky se omlouvám, po upozornění rád opravím. 
Dále se mi nepodařilo přidat více obrázků, pokud by někdo věděl, budu rád když mi dá vědět. :-)

 
Naposledy aktualizováno 22. 3. 2017

Průměrná známka: 1,97

Komentář ke článku (20)